Wszystko o problemach z męskością

Young happy couple in bed

Twój wigor seksualny

Dowiedz się, w jaki sposób hormony wpływają na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się objawia męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje klejnoty, albowiem prawidłowa opieka nad nimi zagwarantuje ci zdrowie oraz krzepę seksualną na długi czas.

Testosteron panuje

Najważniejsze zmiany, przez które przechodzi twoje ciało, wyzwalane są przez testosteron oraz wahania jego ilości w ciągu całego życia.

Jeszcze w łonie matki

Rodzaj połączenia się chromosomów płci w pary decyduje, czy człowiek rodzi się jako chłopiec lub jako erekcja,kamagra dziewczynka. Embrion posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, z kolei płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – będzie płci męskiej. Jeżeli płód jest płci męskiej, w takim przypadku chromosom Y wkracza do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i zapoczątkowuje tworzenie się jąder. Te powstające w płodzie jądra zaczynają produkować testosteron, który umożliwia powstanie penisa i moszny.

Okres dojrzewania płciowego lub inaczej pokwitania

U chłopców pokwitanie to okres, w którym następuje progres drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje pomiędzy 12 a 15 rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) stymulują produkcję testosteronu w jądrach. Nagłe podniesienie poziomu testosteronu prowadzi do różnorodnych zmian w organizmie i zachowaniach chłopca, który nareszcie staje się mężczyzną.

Wiek dojrzały
W okresie, gdy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, nieustannie trwa produkcja nasienia w jądrach. Jest to sprawka pracy testosteronu. Innym skutkiem działalności testosteronu jest pojawienie się włosów w różnych częściach ciała. Testosteron normuje też m.in. poziom popędu seksualnego i charakter mężczyzny
wiecej informacji tutaj tania viagra